20 Eylül 2011 Salı

Akşama Maç Var!!


Ayrılık bize göre değil. Akşama 2 haftadır saç baş yolduran Kayserispor' umun maçı var. Çalsın sazlar, oynasın Kayserispor. Özlemek çok güzel aslında. Her defasında en kötüsü olduğunu bilsen bile, hatta bazen sonuçlarından emin olacağın maçlar denk gelse de, o renkleri, o armayı görmek, o heyecanı, o kalp atışlarını hissetmek gibisi yok.

Türkiye Kupası Şampiyonu olup Uefa' ya gittiğimiz sene; güçlü PSG ile eşleşip moralim alt üst olmuştu. Sonra bir önceki sene Az karşısında oynadığımız futbolu ve kaçırdığımız turu hatırladığımda bu korkunun, moralsizliğin gereksiz olduğunu düşündüm. Memleketten uzak olduğumuz için Tv' den PSG maçını izlerken daha ilk dakikalarda ki Mehmet Eren' in füzesini hiç unutmuyorum. O gol olsaydı bugün belki her şey çok farklı olacaktı. 

Bunu niye anlattım? İşte bazen kötü sonuçlar alsak da, bazen takımdan umutsuz olsak da bir sonraki maçı iple çekiyor, takım çime basarken aynı duyguları ve aynı hisleri abartarak ve her defasında bir kez daha hissediyorum.

Akşam ki Gaziantepspor maçı bugün benim için PSG maçından daha önemli. İki haftadır süren kabusun bitmesi ve silkelenip kendimize gelmemiz için çok kıymetli bir 90 dakika oynayacağız. Rakip Gaziantepspor' da bizimle aynı durumda. Bu durum onlarında bu maçı en az bizler kadar isteyeceğini anlatıyor bize. 


İki gün önceki Tesislere yapılan moral ziyaretine katılan arkadaşlarımın izlenimleri; İlk iki haftada sahaya çıkan as kadroda değişiklikler olacağı, en iyi ihtimalle ilk hafta ve ikinci hafta kurulan kadrolardan en az dört oyuncunun bu hafta ki onbirde olmayacağı şeklindeydi. 

Eksiklere baktığımızda "Sakınan Göz" durumunda ki Cangele ile genç kardeşimiz Okay Yokuşlu sakat. Cangele' nin olmayacağı kesin zaten. Kendisi sanırım İstanbul' da şu aralar ameliyat öncesi Rehabilitasyon sürecinde. Okay ise büyük ihtimal oynamayacak çünkü Antalyaspor maçında sakatlandığı için oyundan çıkarılmış yerine " Türkü Baba " Abdullah oyuna girmişti. Abdullah' ın 2 haftalık performansı ile takımda yerini alması zor bence. "Mr. Bal Yapmayan Arı" Troisi ile "Baraj Özürlü" Gökhan' ın da oynamayacağına kesin gözüyle bakıyorum. Allah Sakatlık Vermesin.

Uzun lafın kısası gelelim bu akşamki muhtemel kadroma;

Navarro

Pekarik - Zurab - Eren Güngör - Hasan Ali

Riveros - Santana

Sefa - Engin - Amrabat

Ömer Şişmanoğlu

Yukarı da ki kadro dizilişinin takımda bişeyleri değiştireceğine inanıyorum. Bol Şans Kayserispor' um.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...