10 Eylül 2011 Cumartesi

Kayserispor Sezon Öncesi Değerlendirme ( Forvet )

Alternatifi bol bir forvet hattıyla bu yıl lige başlıyor Kayserispor. Geçtiğimiz dönemde takımda yer alan forvet oyuncularının takıma faydalı olduklarını söylemek mümkün. Geçen yıl 14 maçta 7 gol atan bir forvetimiz vardı. Zalayeta. Malumunıuzdur ailevi nedenlerden dolayı takımdan gönderildi. Yine Ömer Şişmanoğlu Kayserispor' a geldiğinden bu yana en iyi performansını gösterdi. Sezonu 7 golle bitirip santrofor oynadığında neler yapabileceğini hepimize gösterdi. Sezonun ikinci yarısına başlarken İsveç' li Emir Kujoviç' te kadroya dahil oldu ve kilitlenen maçlarda kilit açma özelliğini kullanarak 4 gol buldu. Peki bu yıl forvet hattımızda neler ve kimler var, performansları ne durumda, bu yıl ne yapabilirler? Biraz da forvet hattına bakalım.

Emir Kujoviç; Geçen yıl geldiğinde bir çok gazetede Yeni İbrahimoviç Kayserispor' da başlıkları atıldı, ne kadar iyi bir transfer olduğu anlatıldı. Kujoviç' i izlemeden önce hakkında biraz araştırma yapmıştım. Forvet oynamasının yanı sıra forvet arkasında oynayabildiğini öğrenip umutlanmıştım. Ama sezon içerisinde gördük ki Kujoviç' in bu özelliği pek yok. Bu yıl ki performansı hakkında pek bişey söyleyemeyeceğim. Yalnız şu bilgiyi paylaşayım; Samsunspor' a kiralanması gündemdeydi ama maddi konularda anlaşılamayınca bu transfer olmadı. Dilerim bu sene daha verimli bir dönem geçirir. Rotasyon için ve uzun lig maratonunda kilitlenen maçları açmak için lazım olduğunu düşünüyorum.


Ömer Şişmanoğlu; Geldiğinden beri en iyi sezonunu geçirdi geçtiğimiz sezon. 7 gollük iyi bir performans sergiledi. Onun kanatta oynatılmasının körelmesine neden olduğunu her defasında söyledik. Sonunda forvet olarak çıktığı maçlarda ne kadar bitirici bir forvet olduğunu gösterdi. Ama ne yazık ki şu bir gerçek.Süreklilik sorunu var. Bu sezon hazırlık kampında ki formundan muhtemelen kendiside memnun değildir. Düzeleceğini umut ediyorum. Ligin ilk haftasında sakatlığı nedeniyle muhtemelen oynamayacak bunu da dipnot olarak düşelim.


Nadir Çiftçi; 15 yaşında Den Haag' dan Porstmouth' a transfer olduğunda Türkiye' de kopan yaygarayı hatırlıyorum. Aynı Engin Bekdemir' in konuşulduğu gibi takım arkadaşı olan Nadir' de çok konuşuldu. Nadir tipik bir santrofor değil aslında. Çok hareketli bir oyuncu. Forvet hattının her bölgesinde oynadığı gibi her iki kanatta da etkili maçlar çıkarıyor. U-19 Milli Takımında bu pozisyonlarda çok gördük. Ama Kayserispor' da hazırlık döneminde forvet hattında görev aldı ve oldukça başarılı işler çıkardı. Özellikle Gaziantep B.B.Spor maçında Engin ve Nadir oyuna girdikten sonra oyunda belirli derecede bir değişim oldu. Bu yıl umutlu olduğıum gençlerden birisi. Okay ve Engin gibi ondan da çok şeyler bekliyorum. Cem Sultan; Her ne kadar gündeme Servet ile kavgasından sonra gündeme geldiği düşünülse de aslında az çok futbol sevgisi ve ilgisi olan herkes Cem Sultan adını duymuştur. Gs altyapısında kendinden o kadar bahsettirdi ki A takıma alınmadığı için bir çok kez Gs yönetimi eleştirdi. Sonra Servet ile kavgası gündeme geldi ve Gs' den koptu. Kayserispor hazırlık kampında fazla kendini gösteremedi. Şota ile kavga ettiği haberleri yapıldı, Gs' ye geri döneceği iddia edildi ama Cem şu anda Kayserispor' un futbolcusu. Eğer kendine iyi bakarsa Kayserispor onun için mutlaka çok iyi bir takım. Yok dikkat etmez ise Cem Sultan adı kısa sürede unutulanlar arasına girer.

                                                                                                                              
Gökhan Ünal; Tabii ki yeri ayrı, tabii ki Kayserispor camiası için adı çok şey ifade ediyor. Ama hazırlık döneminde öyle ahım şahım bir oyununu görmedik. Kral bir kaç gol buldu belki ama eski kraldan pek eser yoktu sahada. Şimdi Gökhan Ünal için kim ne derse desin Kayserispor son şans. Tamam ondan eski günlerde ki kadar mükemmel olmasını bekleyemeyiz ama takıma katkı yapması şart oğlu şart. Umarım Kayserispor' a layık olabilirsin Kral. Taraftar senden çok şey bekliyor..


Franco Dario Cangele; Onunla ilgili fazla bir şey yazmama gerek yok sanırım. Eren Güngör ile birlikte Kayserispor' un ruhu. Tamam bir çok sorunu var ama şu bir gerçek ki onun adı bir çok oyuncunun geri çekilmesine neden oluyor. Ailevi sorunlarının yanı sıra yaşadığı ağır sakatlıklar onu formundan düşürmüş biraz. Hazırlık döneminde tam performans gösteremediği malumunuzdur ama maç eksiğini giderip gerçek kimliğine ulaştığında ve İnşAllah ailevi sorunları bittiğinde biz o eski Cangele' yi çok çok daha iyi göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...