28 Kasım 2011 Pazartesi

Tribüne Çık Süleyman Abi.


Her başarısızlıkta, her kötü sonuçta adı ayyuka çıkan adam Süleyman Hurma. Kabahat kendisinde aslında. Bu kadar göz önüne çıkması, kendisini birilerine yem etmesi yanlış olan şey. Oysa ki ona gelene dek kızılması gereken sürü ile adam var camiada. En başta şehrin ileri gelenleri, Kayseri ahalisi, yönetim, hoca, futbolcular. Ama yok. Kayserispor' da tek gündem Süleyman Hurma. Her işe o koşturuyor, her lafa o karşılık veriyor. Aslında değme Kayserispor' lulardan daha bir taraftar. Yediği ekmeğin hakkını vermekten başka bir derdi yok. Bunu en iyi bilenlerdenim.

Diyorum ki; Tribüne çık Süleyman abi. Kulübede değil tribünde otur. Bırak takımın teknik, taktik işlerini, transfer çizgisini kulübede bu iş için para kazananlar yapsın. Sen sadece onların istediklerini al. Sen taraftar ile meşgul ol. Kurumsallaşmayı yönet. Her işe yetişemezsin sende biliyorsun. Kendini 40 parçaya bölme. Tek parça kal, sağlam dur. 

Bırak cevap vermesi gerekenler cevap versin bazı şeylere. Bırak protesto edilmesi gerekenler protesto edilsin. Ama sen karışma, kal kenarda. Maraton' a sen bağlanma mesela. As Başkanlar ne için var? Bırak gerekli açıklamayı onlar yapsın. Transfer politikasını sen izleme. Bırak onlar istesin sen pazarlığını yap. İmza töreninde sen konuşma. Bırak başkan, başkan yardımcısı konuşsun. Bu görevini devret onlara. Süleyman abi tribüne çık. Kal bir süre orada. Bak daha güzel olacak o zaman her şey.

Her ortamda adını ananlara inat kaybol bir süre ortadan. Kenarda kal. Kendini ağırdan sat. Bırak biraz başkaları yıpransın. Bırak bu takım için çaba sarfetmesi gereken sadece sen değilsin biraz da onlar kendini paralasın. 

Tribüne çık Süleyman abi. Her fırsatta taraftar ile sen karşı karşıya gelme. Bırak başkaları az da olsa bu isyandan, sitemden, protestodan nasibini alsın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...