29 Kasım 2011 Salı

Erhan Asal


Aslında geç kalınmış cümlelerin pek bir anlamı yoktur hayatta. Geç kalmışsındır ve kaldığın yerde bitmiştir o an senin için. 

Birilerinin kıymetini hayattayken bilmemek hastalığı peydah oldu bizlerde. Yıllarca emek veren insanları dahi çabucak unutur hale geldik. " Neden böyle olduk? " sorusunu sormaktan yorulsakta, bazen " olduk işte! " cevabını yapıştırıyoruz kendi suratımıza.

Erhan Asal yitirdiğimiz değerlerden biri. 76-82 yılları arasında hepimizin teKSevdası olan formayı terletmiş, arması için mücadele etmiş, kolunda pazubendi ile koca bir şehri temsil etmiş bir değer. Ve biz onu kaybettik. Hem de bizden hiç kimse yanında yokken kaybettik. Hiç kimse onu hatırlamıyorken. Ne acı değil mi? Erhan Asal dilekolay 6 yıl bu şehre hizmet etmişti ama karşılığını alamadı. Utanmalıyız. Yerin dibine girmeli ve oradan hiç çıkmamalıyız. Taraftar olarak, camia olarak ve en kötüsü yönetim olarak bizler utanmalıyız. Ankara' da cenazesi kaldırılmadan önce Yönetim Kurulu üyelerimizden birine ( isim yazmaktan vazgeçtim. ) taziye mesajı yayınlaması konusunda bir mesaj gönderdim. Yazıyı yazdığım an itibariyle hiç bir şey yoktu resmi sitede. Sonrasında Sayın Süleyman Hurma her zamanki gibi eline aldı sazı. Sanırım uzun sürmez yayınlanır taziye mesajı. Geç kalınmış olsa da..

Vefa diye Gökhan Ünal' ı yeniden takıma kazandıran biz, 6 yıl bu formayı terletip ebediyete göç etmiş Erhan Asal kaptanı anmaktan yoksunuz.

Ruhun Şad Olsun Erhan Asal. Adını minnetle, hürmetle ve kendime duyduğum zilletle her daim anacağım. Hakkını helal et her ne kadar yüzümüz olmasa da. Biz sana hak ettiğini veremedik ama sen yine de bize hakkını helal et.