26 Ocak 2012 Perşembe

Bir Santana Geçti!


Wolfsburg' dan transfer edildiğinde soru işaretleri ile birlikte gelmişti Kayserispor'a Santana. Ama o soru işaretleri daha ilk haftalarda kaybolmaya başladı. İlk sezonunda gerek attığı goller, gerek orta sahada ki parmak ısırtan performansı çok sevilmesine neden oldu. Gel gör ki bu iyi performansının yanında sakatlıkları da çok konuşuldu. Öyle ki taraftarlar arasında adı "kürdan Santana" ya kadar çıktı. Ama biz onu sakatlıklarından ziyade geçen sezon aramızda olduğu dönemlerde ki performansı ile hatırladık, andık hep. Bu sene ki kredisinde de bu performansın payı büyüktü. Fenerbahçe'ye karşı attığı gol sanırım Santana ile ilgili hatıralarımızda yaşatacağımız en güzel anılardan birisi.

Bu sene iyi performansını mumla aradık Santana' nın. Kötü oynamasına rağmen ortada ki Riveros - Santana ikilisi neredeyse hiç bozulmadı. Ama tabii bir yere kadar. Artık memleket hasreti midir, kötü oyununun etkisi midir bilinmez Santana bu sezonun ara transfer döneminde ülkesi Paraguay' ın Libertad takımına 6 aylık imza attı. 


Libertad Paraguay liginin önde gelen takımlarından. Sonuncusu 2008 de olmak üzere 14 Şampiyonluğu var Paraguay 1. Liginde ( Primera Division de Paraguay ) Paraguay Milli Takımına çok sayıda oyuncu veren kulüplerden. Adı bu sıralar Avrupa kulüpleri ile de anılan 1985 doğumlu Caceras' da Libertad forması giyiyor. Yolun açık olsun Santana. Biz seni sevmiştik. Toledo' dan sonra ki ikinci Paraguay' lı olarak hatırlanacaksın eminim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...