31 Ocak 2012 Salı

Güzel Futbol, Hakli Galibiyet
Iyi futbol yanında aksayan hususları da söylemezsek olmaz.

Kujovic bugün sadece gol atanın kahraman olacağını sanarak en az 3 pozisyonda bencilligine yenik düştü. Tarihi farka gidebileceğimiz maçta çok büyük hataydı. Troisi attığı gole ve ilk 15 dakika daki oyunu sonrasında kalan 73 dakikayı eski kimliğine bürünerek geçirdi. Yine top kayıpları,pas hataları vs.vs.

Bugün takımda aksamayan en güzel görüntü defansı ve orta sahası idi.. Gerek Zurab'in gerek Riveros'un yokluğunda bu bölgelerde sıkıntı yaşayacağımızı düşündüm ama korktuğum başıma gelmedi. Hem Eren Güngör, hem de Ilhan Eker defansta fazlasıyla görevlerini yaptılar. Pekarik Querasma'ya, Hasan Ali Simao'ya gün yüzü göstermedi.

Orta saha da ise Okay ve Abdullah yine çok iyi iş çıkardı. Fernandes'in ayağına gelen her topu ilk Furkan karşıladı ve tacizlerinin karşılığını aldı diyebiliriz. Eren Güngör'e yaptığı hareket çok tehlikeliydi. Allah korudu desek abartı olmaz sanırım..

Maçın kısa özetini şu şekilde yapmak mümkündür sanırım. Kayserispor kalabalık ve koşan orta saha sayesinde erken gelen gol ve tabii ki kaçan goller sonucunda Beşiktaş'ı Kayseri'den uğurladı . Kayserispor Beşiktaş ile evinde oynadığı son 7 maçın 6 sını "GOL YEMEDEN" kazandı, 15 maçlık süregelen rüyalarına son noktayı koydu, bu sene bir takıma karşı ilk defa hem dışarıda hem içerde karşı maç kazandı ve de tarihinde ilk defa Beşiktaş'ı ligin iki yarısında oynadığı iki maçta da yenmeyi başardı.

Galibiyet camiaya ve taraftarlarımıza hayırlı olsun...

1 yorum:

 1. Murat kardeşim Beşiktaş yazın için teşekkürler... Beşiktaş maçlarının benim için önemi bir ayrıdır. 1979-80 yılları arasında Kayseri'de ikamet ederken her onbeşte bir büyüklerim beni maçlara götürürdü ve izlediğim ilk maçlardan birisidir Beşiktaş maçı belki de ilkidir. 3-1 yenmiştik. Gıyasi, Sefer, Rıdvan o kadrodan şu an bile sayabileceğim üç isim. O sezon belki düşmüştük ama o yıllar benim Kayserispor'la tanıştığım ve sevdalandığım yıllardı.

  Bu haftaki maça gelecek olursak Beşiktaş defansı zaten kevgirden farksız. Özellikle geçen yıl UEFA Avrupa Ligi maçlarından beri Beşiktaş, defansının arkasına top atabildiğin sürece rahat mağlup edilebilecek bir takım. Ofsaytta biraz daha dikkatli olsak fark ilk yarıda açılırdı.

  Benim en sevdiğim skor 1-0 değil. Eminim birçoğumuzun da çok haz ettiği bir skor olmasa gerek. Ama yine de üç puandan ve özellikle de oynanan oyundan ötürü mutluyuz.

  Mustafa G.
  Ankara

  YanıtlaSil

Yorum sizin...