3 Mayıs 2012 Perşembe

Okay Yokuşlu


Çok büyük umutlarla kazandırdık takıma. 17 yaşında bir genç olduğunu göz ardı etmeden ona çok inandık ve iki küsür milyon TL ( Bir Milyon Euro ) bonservis bedeli ödedik. 2 yıl izledim, izlettim, takip ettim. Her gün keşke Kayserispor' un futbolcusu yapabilsek diye dua ettim. 2. yılın sonunda dualarım kabul oldu ve Kayserispor' a kazandırdık onu. Oyunu ile, kişiliği ile umut verdi, gönül çeldi. Ama son zamanlarda ki formsuz görüntüsü hakkında aslı astarı olmayan dedikodularla gündeme gelmeye başladı.

Bugün kendisi ile görüştüm. Ona kulağımıza gelenleri söyledim. İlhan Eker ile kavga ettiğinin, bu kavga nedeniyle takımdan ayrılmak istediğinin söylendiğini, hatta Manisaspor ile anlaştığının iddia edildiğini, formsuz görüntüsüne bu durumun neden olduğunun söylendiğini falan anlattım. İddiaların hepsini yalanladı. 

" Kulüpten kimse ile bir sorunum yok. İlhan Eker dahil kimse ile kavga etmedim. Kayserispor ile alakası olmayan insanların bu iddialarına lütfen inanmayın. Formsuz olduğum ya da isteksiz olduğum konularına da katılmıyorum. Elimden geleni yapıyorum. Kayserispor' da 26 maç oynadım, en kötü dönemimde de bu dedikodular çıkmadı. Şimdi ne yapmak istiyorlar anlamadım? " şeklinde bir beyanatı oldu bana. 

Şimdi buradan bir kez de ben söyleyeyim. 17 yaşını yeni bitirmiş bu genç kardeşim elbette hatalar yapacak, elbette formsuz olacak ( ki öyle olduğuna katılmıyorum ), elbette yanlışlar yapacak. Abartmadığı sürece ona sahip çıkmak boynumuzun borcu değildir de nedir? Takımda tek kötü oynayan, isteksiz oynayan Okay mı ki bu kadar eleştiriliyor? Lütfen biraz sakin, biraz metanetli olalım. Bu değerler kolay elde edilmiyor... Hele hele Okay' ın bu takım için neler verebileceğini oynadığı bir çok maçta görmüşken ona sahip çıkmak, biraz tahammül göstermek bu kadar zor olmasa gerek..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...