12 Haziran 2012 Salı

Etik Değilmiş!!!


Neymiş? Etik değilmiş. Neden? Mersin İdman Yurdu Bobo' yu transfer etmek istiyormuş. Ne zamandır? Transfer dönemi açıldı açılalı. Haklarıdır. Tabii ki transfer etmek isteyecekler. Ama şartları oluşturamayınca maalesef ki transfer olmaz. Aslında transfer kız alma işine benzer. Hani bir kızı bin kişi ister ama bir kişi alır, transferde de durum bundan ibaret. Bir futbolcuyu bin takım ister, bir tanesi alır. Maalesef ki bu böyledir. 

MİY başkanı Sn. Ali Kahramanlı' nın ifadelerine istinaden Bobo ne dedi? " 6.5 aydır Kayserispor ve Süleyman Hurma ile irtibattaydım. Beni istiyorlardı. Bende ilk önce Mersin İdman Yurdu ile görüştüm, anlaşamadım sonrasında kariyerimi düşünerek Kayserispor' a imza attım. " 

Şimdi Allah aşkına biri bana söylesin. Bobo' nun herhangi bir takım ile bir sözleşmesi mi var, bir takıma bağlı mı? MİY görüşmüş, anlaşma noktasına gelinmiş ama pürüzler çıkmış ve transfer gerçekleşmemiş. MİY ile imzaladığı peçete kağıdı dahi varsa Kayserispor' un ve Süleyman Hurma' nın yaptığı en hafif tabiriyle TERBİYESİZLİK. Yok eğer böyle bir şey söz konusu değilse, ortada bir anlaşma, sözleşme yok ve sırf Kayserispor bu transferi bitirdi diye çamur atılmak isteniyorsa bunun da adı en hafif tabiriyle TERBİYESİZLİK, HAZIMSIZLIKTIR. 

MİY As Başkanı Ayhan Erdem isimli bir vatandaşta twitter aracılığıyla çıkmış göya Bobo' yu almama nedenlerini sıralayıp, beceriksiz transfer anlayışlarını gizlemek istiyor. Bakınız bu zat neler söylüyor; " Bobo transferinde Nurullah hoca gönülsüzdü, Bjk' li eski yöneticilerle görüştüm, kronik bel ağrısı var ve maçlara çıkmadan önce iğne vuruluyor. Kayseri' nin -30 derece soğuğunda nasıl oynayacak merak ediyorum. " vs. vs. Hani bir insan niye bu kadar alçalır çok merak ediyorum. Yapmayın bunu. İsminizin önünde yer bulan akademik sıfatınıza yakışmıyor her şeyden önce.

Ha bir de değinmeden geçemeyeceğim. Gs' li medya ve yardakçıları her platformda saldırıya geçtiler. Tabii kuyruklarına bastık, biraz sıkıştırdık ya, normaldir bu denli yırtınmaları. Ama bizim onlarla durumumuz çok farklı çok. Onlar sözleşmeli futbolcu ayartır, takımı ile arasını bozar, sonra da hiç bir şey olmamış gibi resmi sitelerinden oyuncu ile alakalarının olmadığını açıklayıp futbolcuyu "ayazda kalmış at kuyruğu" gibi ortada bırakır. Alışkanlıklar kolay vazgeçilemeyen huylardır. O yüzden üzerilerine gitmemekte fayda var. 

3 yorum:

 1. şu an medyada söylenenler bobonun mersine tamam diyip sonra kayserisporla anlaşmasıdır.eğer böyle ise etik olmayan bir durum vardır.ha dersin oyuncu sözleşme imzalamamış biz daha iyisini verdik o da bizi seçti diyorsan orası şöyle;tabiki imza attırırsınız.hiçbir hukuksal sorun da olamaz zaten.fakat etik dediğimiz olay da hukuğun yetişemediği yerlerde kol gezen bir olaydır biraz vicdani bir durumdur.insan etik olmamakla suç işlemiş olmaz.zaten kimse adaletsizlikten bahsetmiyor.insanın biraz düşünüp kendini sorgulaması gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malum Medyanın neyi nasıl söylediği bir Anadolu takımı taraftarı için pek bir önem arz etmiyor. Çünkü HAKLI OLDUĞUMUZ Amrabat davasında bile Köle ticareti yapmakla itham edilen bir Kayserispor var. Hem de çatır çatır para ödeyen,yapılan sözleşmede ne gerekiyorsa yerine getiren bir Kayserispor var. Amrabat olayı ile karşılaştıracak olursak Malum medyanın Amrabat' ın sözlerine inandığı gibi Bobo' nun sözlerine neden inanmadığını sorgulamak gerekmiyor mu sizce? Ha dediğiniz gibi etik olmamak suç işlemek değildir ama yine de Etik önemlidir. Ve Kayserispor şu durumda Bobo' nun yaptığı 6 ay açıklaması ve MİY asbaşkanının " Zaten istemiyorduk " açıklamarı ile ETİK DIŞI hiç bir şey yapmamıştır... Biraz daha tarafsız bakmayı deneyin hak vereceksiniz...

   Sil
 2. yeterince tarafsız olmaya çalıyoruz tabiki.zaten taraf olarak bir kazanç sağlayacak değiliz.sadece medyaya göre algılarımız şekilleniyor.ne olup ne bittiğiği anlayamadan çok söz söylenmiş oluyor.bizler de olayı dışarıdan görüyoruz sadece.ve ancak bu gördüklerimiz ve duyduklarımız üzerinden yorum yapabiliyoruz.amacım kimseye laf söylemek değil elbet.sadece futbolun futbol olmadığını anlamaya ,anlatmaya çalışyoruz.teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorum sizin...