9 Haziran 2012 Cumartesi

Soğukkanlı Takım Oyunu


Total Futbolun temsilcisi, yapımcısı, yönetmeni ve de her şeyi olan Hollanda benim için turnuvanın finalistlerinden biri ve açıkçası şampiyonluk adayımdı. Değişmedi aslında bu fikrim de, biraz sarsıldı diyelim. 

Danimarka milli takımı ülkenin ikliminden ve yer yüzünde bulunduğu konumdan dolayı olsa gerek inanılmaz bir soğukkanlılık ile maçı idare etti, pozisyon verdi ama hiç paniklemedi. Takım oyunundan taviz vermeyip, topun kendilerinde kaldığı süreçte oyunu iyi soğuttu ve Hollanda' nın umutlarını yer ile yeksan etti. Danimarka adına takımın en iyisi tek kelime ile ileride inanılmaz top saklayan, sırtı kaleye dönükken arkadaşlarına top aktaran, oyunu kanatlardan taşıyan Krohn-Dehli idi. Zimling, çok sık görünmese de Rommedahl, Sorensen' in sakatlığı nedeniyle kaleyi devralan Andersen ve kaptan Agger göze batan Viking' lilerdi. Ajax' lı Erikssen ise kendisinden bekleneni bugün takımı adına sahaya yansıtamadı. 

Hollanda ise oyuna hakim, kaleyi daha çok düşünen, şut çeken, pozisyon bulan ama bir türlü gol atamayan taraftaydı. Van Persie' nin inanılmaz kötü performansı, Robben' in aslı astarı olmayan şutları, defansın önünde yer alan Van Bommel ve De Jong' un strateji de var olup saha da yok oluşları, Snieder' in tek başına mücadelesi, Afellay' ın sakatlıktan döndüğünü ispat eden performansı Hollanda' nın kısa özetiydi. Başkada Hollanda adına kayda değer bir oyun yoktu ortada. 

Her şeye rağmen Hollanda hala benim turnıvada ki finalist adaylarımdan biri. Van Persie' nin 1 maçlık berbat oyunu, Robben' in kaleyi tutmak bilmeyen şutları elbet Almanya ve Portekiz karşısında kaleyi bulacak, gole dönecek. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...