7 Temmuz 2012 Cumartesi

Gazeteci Var, Gazeteci Var...


Bugün sabah iki farklı gazetenin internet sitelerinde aynı haberin farklı şekillerini gördüm. Tuhafıma gitti ve paylaşmak istedim. 

İlk haberi Hürriyet gazetesinde okudum. Haberinde diyor ki Hürriyet muhabiri Tolga Yenigün; " ..... İşin ilginç yanlarından biri Kayserispor’un bu tartışmada, Anadolu kulüplerinden değil, 4 Büyükler’den yana tavır takınması... " Yani Recep Mamur ya da Kayserispor' u temsilen biri gitmiş, toplantıya katılmış ve kulübün tavrını net bir şekilde ortaya koymuş. Bu haberin açılımı, açıklaması bu. 

Gelelim sevmediğim, her fırsatta eleştirdiğim Fanatik gazetesine. Haberi yapan kişinin farkı gazetenin adı ne olursa olsun hakedene hakkını teslim etmeyi gerektiriyor. Haberi yapan kişi sevgili abim Hakan Can. O haberinde demiş ki; " Kayserispor Başkan’ı Recep Mamur’un protesto gerekçesiyle katılmadığı toplantıda... " ve devamında da Kayserispor' un tavrı ile ilgili bir yorumda bulunmamış. Şimdi gazeteci var, gazeteci var. Yıllardır Uğur Meleke ile tarafsızlığına en çok inandığım kişilerin başında gelen Hakan Can bunu bir kez daha gösterdi bana. Kendisi gazeteciliğine ya da daha doğru bir tabirle haberlerine YORUMLARINI katmadığı, olduğu gibi aktardığı için bir teşekkürü hakediyor sanırım. Teşekkürler Hakan Can...

Şimdi biz gelir dağılımı konusunda ki tavrımızı özetleyelim. Kayserispor başkanı Recep Mamur Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlık seçiminde kendisini yalnız bırakanlara karşı bir tavır aldı ve gelir dağılımı konusunda kendisini seçimlerde destekleyenlerden taraf olabilir. Ama bu şu gerçeği unutturmasın. Havuz sisteminin yanlışlığını her fırsatta dile getiren, nasıl dağıtım yapılması gerektiğini anlatan rol modeli ilk söyleyenlerden birisidir Recep Mamur. Ve bu konuda ki fikri değişmiş değil. Ama bazen arkanda duranlara sırt vermek zorunda kalırsın. Bu konuda ki hareketinin başka bir açıklaması yok... Bu görüşün, bu tavrın doğruluğunu, yanlışlığını tartışmakta Kayserispor taraftarlarına kalsın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...