31 Ağustos 2012 Cuma

Avrupa' nın En İyisi İniesta


Belki çok daha önce haketmişti bu ödülü. Ama o dün Şampiyonlar Ligi kura çekiminin hemen sonunda Uefa üyesi 53 ülkeyi temsil eden gazetecilerin yaptığı canlı oylama sonucunda aldı bu ödülü. Rakipleri ise tanıdıktı. Takım arkadaşı Leo Messi ve Cristiano Ronaldo. Bu 3 futbolcuyu buraya Avrupa genelinde yapılan oylamalar getirdi. Listede Pirlo ve Xavi' de vardı ama ilk elemede Xavi beşinci, Pirlo ise dördüncü sırada kalmıştı. İlk üç sırayı paylaşan isimler olan Messi, İniesta ve Ronaldo ise final oylamasına dün çıktı.


Yapılan canlı oylama sonucunda ise İniesta 19, Messi ve Ronaldo ise 17' şer oy aldılar. Böylelikle 2011/2012 yılı Avrupa' nın En İyi Futbolcusu ödülü İniesta' ya gitti. İniesta daha önce de bu ödüle aday gösterilmiş ancak Messi ödülü kazanan isim olmuştu. 

Bir çok arkadaşım bana kızıyor. Nedeni ise Ronaldo' nun kendini beğenmiş hallerini sürekli olarak dile getirmem. Dün bir kez daha gördük ki Messi, İniesta ve Ronaldo arasında dünyalar kadar fark var. Ne yazık ki Ronaldo kişiliği ile oynadığı futbolun önüne geçiyor. Dün gece yine aynı şeyleri düşündürdü bana. Ödül töreni öncesinde yapılan söyleşi de rakiplerine yukarıdan bakan, kendini beğenmiş ve üstün gören tavırlar sergiledi. Rahatsız oldum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün şu sözüne çok inanırım. " Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim. " Mağrur görünmenin sana bir getirisi yok. Aksine itici oluyorsun Ronaldo. 

La Masia arkadaşlığı ise bir kez daha öne çıktı. Arkadaşının aldığı ödüle kendisi almış kadar sevinen bir adam vardı. Lionel Messi. Her zaman ki gibi mütevazi ve futbolculuğunun yanı sıra adamlığı ile de ön plana çıktı... 

Bir de görüntü vardı ki beni haklı çıkarması için sizlerle paylaşmak istedim. Sanırım dün geceye damgasını vuran Ronaldo' nun bu ÇEKEMEYEN görüntüsü idi. Nacizane bir tavsiye Ronaldo. Dilediğin kadar gol at. En iyi benim sandığın sürece o iki bücür hep senin başına bela olacak... 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...