31 Ağustos 2012 Cuma

Kazanır mıyız? Kesinlikle...

Dün Yeni Asır gazetesinde Karşıyaka' nın 10 numara eksiğini gidermek için Kayserispor' lu Umut Sözen' i transfer etmek istediğine dair bir haber yapıldı. Bunun üzerine ben de dahil olmak üzere bir çok Kayserispor' lu sosyal medyayı oldukça etkin kullanan Umut Sözen ile Twitter' dan konuyu konuşma fırsatı bulduk. 

Konuşulanlar şunlar...


Gelelim işin yorum kısmına. Şu anda takımda Cangele ile birlikte en iyi sol ayağa sahip adam Umut Sözen. Çok yumuşak oynayan, oyunu ileri taşıyan, rakibe karşı aklıyla hareket eden bir futbolcu. Takımda ara pas düşünen bir kaç isimden biri. Kendini fazla gösterme fırsatı bulamadığı bir gerçek. İdeal mevkiisi forvet arkası ama biz onu yine her zaman ki gibi orta sahanın orta ikilisinde kullanmak istedik. Umut' un oyun tarzı buna müsait değil. İlk müdahalelerde çok yumuşak kalıyor. Etkisiz değil ama orta ikilinin görevini üstlenecek bir yapıda değil. Bu bir gerçek. Ama şunu da inkar edemeyiz. İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyacağımız, beklentilerimizi karşılayacak bir futbolcu olacak.

İşte bu yüzden ben kendi açımdan Umut' un Karşıyaka' ya kiralanma işine ( ki ortada resmi bir durum olmadığının altını çiziyorum. ) sıcak bakıyorum. Bu yöntem maç eksiğini giderip bir yıl sonra daha formda, daha hazır olarak takıma dönmesini sağlayacaktır. 

Kayserispor' da genç futbolcuların daha kolay kazanılması için bir yöntem olarak kiralama sistemi artık devreye girmeli. Kazanır mıyız? Kesinlikle. Keşke serbest bırakılan Nadir Çiftçi içinde bu yol denenseydi... Gerek Cem Sultan gerek Umut Sözen Kayserispor' da geleceği olan ve hepimizin umut bağladığı isimler. O yüzden Umut Sözen için eğer kadro da bir yer düşünülmüyorsa önünde durulmamalı ve maç eksiğinin giderilmesi kiralama seçeneği değerlendirilmeli. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...