26 Ağustos 2012 Pazar

Kırmızı Sana Çok Yakışıyor...


Nuri Şahin' in Real Madrid' e gitmesi Mesut' un " eğer Alman Milli Takımını seçmeseydim Real Madrid' e gidemezdim. " tezini yer ile yeksan etti. Mou isteyerek ve bilerek, kasten ve de taammüden Nuri Şahin' i transfer etmek için 10 Milyon Euro ödedi. Geçen sezonun başında yaşadığı sakatlık belki de kariyerinin en ağır darbesiydi. Real Madrid kariyerine sakat başlamanın verdiği dezavantajı sezon boyunca yaşadı.

Sonrasında her transfer döneminde olduğu gibi bizim usta gazetecilerimiz onu İstanbul' a durmadan transfer etti. Bir gün İstanbul' un Avrupa yakasında, diğer gün ise Anadolu yakasında forma giydi. Bir gün Fatih Terim ile oturdu konuştu, diğer gün Aziz Yıldırım onu ikna etti. 


Devam eden süreçte bizim medya bu sefer Avrupa transfer piyasasına el attı. Bir gün Arsenal, bir gün Milan, bir gün Liverpool derken Nuri Şahin en sonunda Liverpool' a transfer oldu. Şahsi kanaatimdir ki kendisine en çok yakışacak formayı giydi. Kendisini en çok geliştirecek takımı seçti.


Brondan Rodgers Nuri için şans mı? Evet şans. Mourinho zamanında Chelsea rezerv takımının başındaydı ve Mou tarzı futbol oynatma gibi bir ideali vardı. Liverpool' da ilk maçında bunu pek gösteremedi ama daha iyi olacaktır. Nuri' nin satılmayıp kiralık gönderilmesi, Mou' nun satış opsiyonu konusunda net bir şekilde "hayır" demesi Nuri Şahin' in günü geldiğinde Madrid' e döneceğinin ispatı. Rodgers' ın oyun tarzının Mourinhovari olması onun Real Madrid' e döndüğünde daha hazır olmasını sağlayacak. 

Gel gelelim Real' e dönmesini istiyor muyum? Hayır... Çünkü kırmızı Nuri' ye çok yakışıyor. Umarım kendisine yakışan o kırmızı formayı senelerce giyer, Liverpool' un Steven Gerard gibi, Bill Shankly gibi efsaneleri arasına girer. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...