18 Ekim 2012 Perşembe

İntikam Soğuk Yenen Bir Yemektir..


Her fırsatta camiaya çelme takmaya uğraşıyorlar... Kimden bahsettiğimi anlatayım size. Bir zamanlar kulüpten içeri girerken " kötü bir şey yazmasınlar " diye sırtları sıvazlananlar, şimdilerde bu ilgiyi göremiyorlar malum. Hepsine tesislerden içeri girerken İCAZET ALMA zorunluluğu geldi, eskiden sırtları sıvazlananlar şimdi önlerini iliklemek zorunda kalıyorlar. İşte onlar bu çelmeciler...

Her neyse. Bugün Prosinecki gibi adını dünya futbolunun sayfalarına altın harflerle KAZIMIŞ bir adam Kayserispor kulübünün başına hoca olarak getirildi. Bu büyük olayı " nasıl gölgede bırakırız? " sorusuna cevap arayan o güruh ortaya bir iddia attı. İddia gündeme geldiğinde basın toplantısı için hazırlıklar yapılıyor, Prosinecki, ismi ile, futbol geçmişi ile kamuoyunun huzuruna gelecek. Birden pat diye ne idiğü belirsiz bir menajer ( ki menajerlik selahiyeti var mı bilmiyorum, TFF kayıtlarında futbolcu temsilcisi olarak görünmüyor. ) ortaya çıkıyor ve iddiaları gündeme getiriyor.

Diyor ki Barış Ekici isimli vatandaş; " Süleyman Hurma yaptığı gurbetçi transferlerinden komisyon alır, transferleri Ertan Göksu ile birlikte yapar, getirilen oyunculara baskı yapılarak menajerlikleri Ertan Göksu' ya devredilir... Yapılan transferlerden komisyonlar ise Süleyman Hurma ve Ertan Göksu arasında paylaşılır... " vs. vs.

Az çok tanırım Süleyman ağabeyi. Tok adamdır, Allah' tan korkan adamdır. Ekmeğini yediği kulübe küçükte olsa madik atacak yapıda olduğuna inanmıyorum, kimse de beni inandıramaz. Ama şunu söylerim. Gurbetçi transferi konusunda savruktur. Önüne geleni faydalı olur, olmaz düşünmeden transfer eder. Ama bu transferlerden komisyon aldığını göstermez. Süleyman abinin bu tarz bir girişimde ve eylemde bulunmayacağına şahsım adına itimadım tamdır ve güveniyorum... 

Ama işin ikinci yönünü saklı tutuyorum ki orası da " BEŞER, ŞAŞAR..." İnsan oğlunu tam tanımanın imkanı yoktur. Beklemediğin yerden vurur. Kefil olduğum kişiyi tenzih ederek kurdum bu cümleyi...

Yalnız bu haber niye bugün gündeme geldi, haber yapılmadan önce iddianın diğer tarafını oluşturan kişiye neden sorulmadı, iddianın gerçekliği neden araştırılmadı, yürek mi yetmedi yoksa bu önemli gün heba edilmek mi istendi? İntikam almak için neden bu gün seçildi? Bunlar benim kafamda dönen tuhaf, egzantirik, afilli ve de aerodinamikli sorular.

Haberi yapan arkadaş mutlak suretle yazıdan haberdar olacaktır. Eğer verebileceği bir cevabı var ise buradan da seve seve yayınlamaya hazırız. 

4 yorum:

 1. Yine büyük ihtimalle İstanbullu'luğum üzerinden yoksayılacak veya lanetleneceğim lakin Prosinecki tercihi bir başarı değil, kumardır. Prosinecki tek teknik direktörlük macerası olan Kızılyıldız'da dahi tartışılmış; dahası kariyerinin başında teknik direktörlük lisansı problemleri yaşamıştır.

  Ama başarılı olur ama olmaz bilemem. Zamanında zeki bir oyuncuydu, lakin Gullit de öyleydi Hagi de öyle. Teknik direktörlük bambaşka bir olay. Kısa pasa dayalı bir hücum futbolu oynatmaya çalışacak bu bağlamda Şota'dan sonra uyum sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Lakin başarılı olup olamayacağı büyük bir soru işareti.

  Cuper'de ne alacağınızı biliyorsunuz mesela, Yanal veya Skibbe'de de öyle. Mevcut yapıya uygun çok daha "garanti" bir seçim yapılabilirdi. İnşallah zaman Hurma'yı haklı çıkartır da yetenekli genç oyuncu yığınından milli takım havuzuna birkaç oyuncu girer.

  YanıtlaSil
 2. o ekol futbolu biliyor başarılı olup güzel işler yaparsa hiç şaşırmayacağım. Herşeyde olduğu gibi bu işdede risk vardır. İşte Abdullah Avcı örneği önümüzde çok şey beklediğimiz takımımız maç kazanmayı bırakın sahada ümit bile vermiyor. her işde risk vardır. Futbolcular eğer hocaya saygı duyarda hocanın isteklerini yerine getirilerse bence başarılı olacaktır.

  Hatta bazı oyuncular aşama kaydedecektir.

  YanıtlaSil
 3. Konuyu başka açıdan değerlendirdim. Elbette risk var,zira bende pek makul değilim bu konuda. Vurgu yaptığımız nokta ismi büyük bir futbol adamı Kayserispor' a gelmiş ve buna gölge düşürülmek isteniyor. En azından ben öyle düşünüyorum...

  YanıtlaSil
 4. Kayserispor 2005 den beri hep kumar oynuyor zaten

  Ertuğrul Sağlam,Samsunspordan geldiğinde Samsunlular lanet okuyordu ona
  Tolunay Kafkas
  Şota Arvaledze
  Robert Prosinecki
  Sakat oldukları halde uzun süreli sakat olup sakatlıkları devam ettiği halde
  Eren Güngör ile Cangele ile sözleşme uzatan bir takım
  Ertuğrul başarılıydı BJK den teklif gelirse giderim şartı vardı gitti
  Tolunay,Şota başarısız oldukları halde kovulmadılar kendileri gitmekte ısrarcı oldular

  Robert Prosinecki yerine bildik yada beklenen bir isim gelseydi o zaman Kayserispor değişiyor artık diyebilirdik

  Başarılı yada başarısız ezber bozan Türkiyede alışılmışlığın dışında bir takım Kayserispor

  YanıtlaSil

Yorum sizin...