12 Ekim 2012 Cuma

Kısmetse Hedef 2016


Valla öyle... Hani alıştık ya her turnuva öncesinde bu cümleye. Daha 3. maçın sonunda hiç üşenmeden kurabiliyorum gördüğünüz gibi... Haksız da değilim sanırım. Yani sahada oynanan futbolu, oynayan futbolcuyu, oynatan hocayı, bu futbolun oynandığı sahayı görünce haksız olmadığıma inanıyor, hedefimi bir 4 sene sonrasına götürüyorum.

Hasan Ali, Ömer Toprak, Semih ve Gökhan Gönül' den kurulu defans tamamen kendisini pikniğe odaklamış. Sağdan Gökhan, soldan Hasan ileri uçtaki arkadaşlarından çok hücuma çıkıyor, yaptıkları her orta, verdikleri her pas rakipten dönüyor ve bunların %80' i kalemize kadar geliyor, bir birinin kademesine giren, bir birinin açığını kapatan kimseyi sahada ve asli görev yerinde göremiyoruz. Orta saha desen Allah' a emanet. Ne yaptığını bilmeyen bir Hamit, ne yaptığını bilen ama yaptığı şeyin ne anlama geldiğini anlamayan bir Topal, arkasını rakibine her döndüğünde " kurşun yedim, sol yanımdan " türküsü ile kendini yerlere bırakıp, toprak dam yuvarlar gibi yuvarlanan Emre, az biraz mücadele eden, arkadaşlarını ve tribünü gaza getirmeye gayret eden ama pekte beceremeyen bir Arda. Orta sahadan tek bir organize atak yapamadan 90 dakika bitirdik, tek isabetli şutu kornerden Umut' un kafası ile bulduk. Daha ne konuşalım ki?

Abdullah hoca kendisi için oluşturulan olumlu ılık rüzgarı, arkasından esen Katrina kasırgası sanıp asıl yapması gerekenden farklı şeyler yapmaya başladı ve bir anda alabora oldu. Güvenilmesinden ve beklenilmesinden yanayım ama eğer ki bu baskıyı kaldıramayacak, kendisinden öncekilerin bıraktığı maziye ve mirasa sahip çıkıp, değişiklik yapmayacaksa kusura bakmasın... Milli saydığımız değerlerin yerelliğine inanmaya kaldığımız yerden devam ederiz.

Rumen'ler ise berbat zeminde defanstan oyun kurup, biz ayağımıza topu her aldığımızda topa baskı yapıp, ayağımızdan o topu rahat çıkarttırmayıp, ne istedilerse bize yaptırıp, kalecinin yaptığı hata ile golü bulup, Razvan Rat ile kanat defansı nasıl yapılır ve kanat hücumuna geriden nasıl destek verilir dersini verip ilk uçakla memleketlerine, belkide bizim soyup yiyemediğimiz portakalı soymaya ve yemeye gidiyorlar. 

Ama Rıdvan diyor ya; " Rumenler iyi takım değil, kaliteleri yok... " Tabii Rıdvan' ın puan tablosundan, atılan ve yenilen gollerden haberi yok. Hatırlatalım... 


1 yorum:

  1. bence de abdullah avcı'nın kaldıramayacağı bir yüktü milli takım, o taraftar baskısı bile olmayan ibb rahatlığında çalışmaktan rehavete kapılmış.

    YanıtlaSil

Yorum sizin...