15 Haziran 2012 Cuma

Van Der Lem Geri Dönüyor


Geçen yıl Şota'nın görünürde yardımcılığını, arka planda akıl hocalığını yapan Gerard Van Der Lem Kayserispor alt yapı genel koordinatörü olarak kulübe geri dönüyor.

Geçen sezonun bitimi ile Gerard hoca ailevi sorunları nedeniyle Kayseri'den ayrılmıştı. Bu yıl yapılan hamleler Kayserispor'un yıllardır planladığı ama bir türlü hayata geçiremediği projelerin başladığının habercisi gibi.

Gerard hocanın alt yapıda ki asıl işi alt yapı hocaları yetiştirmek, alt yapıdan oyuncu nasıl kazandırılır bunu alt yapı hocalarımıza anlatmak olacak. Devamında ise alt yapıda bulunan gençlerin eğitimleri ile ilgilenecek. Hayırlı uğurlu olsun. Bu senenin en iyi transferini yaptık...

Aradaki Benzerlikleri Bulun!!

İki futbolcu, üç takım ve bir nevi yılan hikayesine dönen iki transfer girişimi öyküsü. Aradaki benzerlikleri bulalım mı, ne dersiniz? 

Futbolcular; 


1-) Nordin Amrabat: Fas' lı orta saha oyuncusu. 2010-2011 sezonunun devre arasında PSV Eindhoven' den Kayserispor' a transfer oldu, 4.5 yıllık sözleşme imzaladı. 31 Mayıs 2015'  e kadar Kayserispor' un sözleşmeli futbolcusu. Gs' de oynamak istediğini, Kayseri' ye dönmeyeceğini söyledi.


2-) Oussama Assaidi: Fas' lı orta saha oyuncusu.2009-2010 sezonu devre arasında De Graapschap' dan Heerenveen' e transfer oldu, 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. 30 Haziran 2013' e kadar Heerenveen' in sözleşmeli futbolcusu. Gs ile transfer görüşmesi yapmak için 2 gün önce kulübünden izinsiz ve habersiz İstanbul' a geldi.


Her iki futbolcu da Gs' nin transfer listesinde. Her iki futbolcuda Gs ile KULÜPLERİNDEN HABERSİZ oturup transfer pazarlığı yaptı. Her iki futbolcu da Gs' ye gitmek istiyor. Gel gör ki SÖZLEŞMELİ FUTBOLCULARLA teammüllerin tam tersine kulüplerinden izinsiz ve de habersiz yapılan görüşmeleri her fırsatta Gs inkar ediyor, resmi sitesine karşısında ki insanlara "AHMAK" dercesine futbolcularla görüşme olmadığını ifade eden basın açıklamaları koyuyor. Ünal Aysal diyor ki; " Benim Amrabat konusunda bir girişimim olmadı. " Sayın başkan sizin olmamış olabilir ama birileri girmiş devreye. Aynı Assaidi' yi İstanbul' a getiren Tulun gibi mesela. Sizin haberiniz olmadan tuvalete gitmeyen Tulun gidiyor futbolcu getiriyor İstanbul' a. Ve bu futbolcunun kulübü ile sözleşmesi var. Kulübünüzün şirket statüsünde olması nedeniyle bir de "abi " yalanı atılıyor ortaya. Cezadan kurtulmak için Vs. vs. 

Amrabat çıkıyor yaptığı açıklamalarda " Gs bana geldi, Fatih hocanın beni istediğini söylediler... " mealinde açıklamalar yapıyor. Biz diyoruz ki; "peçete kağıdına yazılmış bir teklif yok." ama hala görünen köye kılavuz tayin etmeye çalışıyor bazıları. Sözlemesi devam eden futbolcuya "sözleşmenin gereklerini yerine getir " dedik diye köle tacirine çıkıyor Kayserispor kulübünün adı. Futbolcu ile kulübün yer değiştirdiğini düşünün. Kötü oynayan futbolcunun sözleşmesi devam ederken gönderilmek istendiğinde " benim sözleşmem var, şu kadar tazminat isterim " dediğini ve o durumda o uğruna öldüğümüz kulübün düştüğü durumun ne olduğunu bir düşünün ve arada ki farkı söyleyin. Kusura bakmayın beyler. Marulun yaprağı gelince kıtır kıtır, sapı gelince kütür kütür demenin bir alemi yok. Şapkanızı önünüze koyun düşünün... Yüreğiniz ve de vicdanınız varsa iki dakika tarafsız olun ve iki transfer girişimi arasında ki benzerlikleri bulun. 

Gerçekler günün birinde su yüzüne çıkar ve insanların suratına suratına tokat misali iner. Asla unutmayın...