19 Ocak 2013 Cumartesi

Gurur mu Duymak İstiyorsun?


İkinci yarı başlarken sadece Kayserispor taraftarı olmakla ilgili bir iki kelime kaleme almak istedim. Dile getirdiklerim kendisine Kayseri' li diyen herkese ithaf olunur...

Bir şeyle gurur duymak mı istiyorsun? Gel buna memleketinle, doğduğun, büyüdüğün, yaşadığın ya da doğamadığın, büyüyemediğin ve hatta yaşayamadığın ama memleketin olduğunu bildiğin yerin değerleri ile gurur duyarak başla.
Gel yepyeni gurur tabloları için sende destek ol. Hep beraber düşelim bu sevdanın peşine. Sen, ben, o yani biz bir araya gelelim. Biz bir arada durdukça çoğalacağız, biz çoğaldıkça onlar azalacak. Onlar azaldıkça sen daha bir gurur duyacaksın. Kim bilir senin, onun, şunun bir araya gelmesiyle o özlediğin, beklediğin başarı gelecek. Sen varken gelmedi diyelim. Belki senin miras bıraktıkların görecek. Hadi o da görmedi. Başarı için mi sevdik sanıyorsun. Bir gün gelmesi muhtemel o başarıyı beklemek çok mu kötü sanıyorsun? Bak dinle...Hala ilk söylediğim, ilk dinlediğim gün duyduğum heyecanı yaşıyorum dinlerken, söylerken. Üstelik o büyük gece hala gelmedi. Belki çoook uzun zaman sonra, belki de hiç gelmeyecek. Önemli olan bu muydu? Başarı mı? Bir çoğumuza göre değil. Çoğumuz bu şehrin takımı olduğu için seviyoruz Kayserispor' u. Sevmekten vazgeçmeyip, her gün üstüne katarak daha bir çok seviyoruz. Şimdi istiyorum ki gel sende sahip çık takımına. Bu şehrin değerine kucak aç, varlığıyla gurur duy. Başarılı olduğunda göğsünü gere gere sevin, üzüntüsünde al başını iki elinin arasına kara kara düşün ve hatta dövün. Ama bunu sadece bu şehrin takımı için yap. Şimdi tam zamanı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum sizin...