3 Mayıs 2013 Cuma

Avrupa' da Anadolu Takımı Olmak VOL II


Ulusal spor medyamız Benfica maçı sonrasında hakeme ve UEFA'ya yüklenmiş, bir de palyaço yakıştırması yapmış. Fb'nin hakkının yendiği savunulmuş, Jorge Jesus'a küstah denmiş. Benfica'nın verilmeyen 3 penaltısı ve Fb'nin kazandığı penaltıda ki ofsayt hiç gündemde yok. Olmaz tabii. Çünkü Avrupa da Anadolu takımı olmak böyle bir şey.
O spor medyası geçen hafta oynanan maçta Kayserispor' a karşı yapılan fahiş hatalara rağmen 3 maymunu oynayan, karşısında ki takım Yunan takımıymış gibi " Sen Git AMK Benfica Gelsin " diye şeref ve haysiyet yoksunu başlık atan, saha içinde Fb'li çirkeflerin yaptığı çirkeflikleri çıkıp cesurca söylediği için Salih Dursun'a iğrenç yakıştırmalar yapıp adamlığını sorgulayan, kendi kulubünün ve başkanının şike yaptığı mahkemece onaylanıp hükmü verilmiş olmasına rağmen " 3 hafta önce sahada yürüyordunuz, şimdi ne bu mücadele. " diyerek Kayserispor'u kendi debelendikleri çamura çekmeye çalışan Kuyt'ı kahraman ilan eden spor medyası.

Aynı spor medyası sözde büyük takım futbolcuları, teknik heyeti ve yöneticileri küstahlık yaptığında görmeyen ama Korge Jesus kendilerini aşağıladı iddiası ile adamı tefe koyup oynatmaya çalışan spor medyası.

Çarkı bozacak olanlara karşı tepki verip, kendi kuyruğuna basıldığında ortalığı yaygaraya veren spor medyası.

Özetle dostlar, dün Avrupa Ligi Yarı Final maçında yaşananlara gösterilen bu asılsız tepkiler yıllardır Türkiye topraklarında mücadele eden Anadolu takımlarına karşı kurgulanıp oynanan senaryolara ses çıkarmayanların mesnetsiz, kıymetsiz çırpınışlarıdır. Kaale almayınız...

1 yorum:

  1. Çok güzel olmuş elinize sağlık başından sonuna kadar katılıyorum.

    YanıtlaSil

Yorum sizin...